HTML TEMELLERİ
HTML5
İLERİ SEVİYE
CSS TEMELİ
css metin hizalama
css metin özellikleri
css metin işlemleri
css metin ortalama
css text kodları
css metin rengi değiştirme
css text rengi
css text align
css text color
css text color code
css text alignment code
css for text alignment
css text decoration nedir
css text decoration padding
css text transform
css style indentation
css text align indent
css harf arası boşluk
css for letter spacing
letter spacing css
css satır boşluk
css satır aralığı
css line height nedir
css direction of text
css set text direction
css kelime arası boşluk
css kelimeler arası boşluk
css text gölge
css text shadow examples
css text shadow kullanımı

CSS Text(Metin)

<? echo $title; ?>

En önemli konulardan birine geldik arkadaşlar. Web sitemizin büyük bir çoğunluğu metin yazılarından oluşacak elbet. Bu metin yazılarını isteğinize göre biçimlendirebilirsiniz.Bu biçimlendirmeler peki ne şekilde olacak.Bir metnin rengini, yönünü değiştirebilirsiniz.Bunun yanında metnin üstüne,altına üzerine çizgi çizebilirsiniz.Metniniz eğer paragraf başı ise ön boşluk ekleyebilirsiniz.Metninizin kelime ve harf arası boşluklarını ayarlayabilirsiniz.Metninizin satır yüksekliklerini ayarlayabilirsiniz.Hatta metninizin yönünü yani düz şekilde mi yoksa ters şekilde mi yazacağınıza karar verebilirsiniz.Metninize gölge efekti ekleyebilirsiniz.Bu efektin yataydan ve dikeyden ne derece olacağına ve rengine de karar verebilirsiniz. Gelin bu önemli konuyu güzel örnekler ile anlamaya çalışalım.

Bu konu hakkında tavsiyem çok çalışın arkadaşlar.Çok örnekler yapın. "Class" yapıları "Id" yapıları ile pek çok örnekler yapın. Bu konuyu iyi anlamanız size önemli ölçüde katkı sağlayacaktır.

Sizler için her şeyi içinde barındıran genel bir örnek hazırladım.Bu örnekte neyin nereye ait olduğunu anlamaya çalışın.Eğer çabucak anlıyorsanız bu işi rahat kavrayabileceğiniz anlamına gelir.Sadece parametrelerin özelliklerini incelemeniz yeterli olacaktır.Eğer anlayamıyorsanız da teker teker örnekleri incelemelisiniz. Ondan sonra kendiniz bu yapıların hepsini bir arada kullanarak güzel hoş bir örnek hazırlamalısınız.

Kullanımı: