HTML TEMELLERİ
HTML5
İLERİ SEVİYE
CSS TEMELİ
css nedir
css kodları
css dersleri
css align
css açılımı
css çeşitleri
css çağırma kodu
css eğitimi
css ekleme
css etiketleri
css examples
css kullanımı
css kodu
css nasıl kullanılır
css nedir ne işe yarar
css örnekleri
css zor mu
css öğren
css örnekleri ve kodları
css özellikleri
css öğrenmek
css önizleme
css nedir nasıl kullanılır
css nedir ne için kullanılır
css nedir örnekleri
css açılımı nedir
css anlami nedir
css kodu nedir
css kodlama nedir
css kod nedir
css dili nedir

CSS NEDİR ?

CSS  NEDİR ?

Html derslerimizi artık bitirmiş oluyoruz. Tabi sadece HTML dili ile site kurulmuyor, tabiki kurulur fakat çok iyi birşey ortaya çıkmaz. Daha büyük çaplı daha profesyonel bir site için Css dilini ve ardından üçünçü öğrenmeniz gereken iki çeşit dil olan Php veya Asp\'yi de öğrenmelisiniz. Acele etmeyin yavaş yavaş hepsini öğreneceksiniz. Bu iş sabır işidir. Berki saatlerce yapamıyacaksınız istediğiniz yapıyı fakat en sonunda yapıcak ve bir daha kolay kolay unutmayacaksınız.

Css dili sayfanın bütün görselliğini yönetmenizi sağlayan biraz zor ama bir o kadar eğlenceli bir dildir. İstediğiniz şekilde sayfanın neresinde ne olacağına karar verebileceksiniz istediğiniz şekilde. Html dili ile beraber kullanacağız. Html dersinde öğrendiğimiz elemanları rahat bir şekilde kesicez, biçecez ve birşeyler yapmaya çalışacağız :)

Css
.contain {
background-color: lightblue;
}
h1 {
color:#999;
text-align: center;
}
p {
font-family: verdana;
font-size: 20px;
}
Html
<div class=contain>
<h1>Bu bir başlık</h1>
<p>Bu bir pasdfsdfraf.</p>
</div>

Html derslerimizi artık bitirmiş oluyoruz. Tabi sadece HTML dili ile site kurulmuyor, tabiki kurulur fakat çok iyi birşey ortaya çıkmaz. Daha büyük çaplı daha profesyonel bir site için Css dilini ve ardından üçünçü öğrenmeniz gereken iki çeşit dil olan Php veya Asp"'yi de öğrenmelisiniz. Acele etmeyin yavaş yavaş hepsini öğreneceksiniz. Bu iş sabır işidir. Berki saatlerce yapamıyacaksınız istediğiniz yapıyı fakat en sonunda yapıcak ve bir daha kolay kolay unutmayacaksınız.

Css dili sayfanın bütün görselliğini yönetmenizi sağlayan biraz zor ama bir o kadar eğlenceli bir dildir. İstediğiniz şekilde sayfanın neresinde ne olacağına karar verebileceksiniz istediğiniz şekilde. Html dili ile beraber kullanacağız. Html dersinde öğrendiğimiz elemanları rahat bir şekilde kesicez, biçecez ve birşeyler yapmaya çalışacağız :)Paylaş:

Enes KILIÇ
Webmaster